Felmérést követően akár 24 óra alatt elkészül a hivatalos HET- dokumentum.
Magyar Tamás - épületenergetikus, mérnök - 06 30 5803110
Az energetikai tanúsítvány nem csak ingatlan adásvétel esetén kötelező, hanem szükséges ingatlan bérbeadás, használatba vételi engedély igénylése és energetikai pályázatok esetén is, amit az ingatlant értékesítő félnek kell biztosítania. Energetikai tanúsítványt kizárólag megfelelő jogosultsággal rendelkező szakember állíthat ki. Az energetikai tanúsítvány tulajdonképpen az a hivatalos dokumentum, ami arról informál bennünket, hogy egy adott ingatlan energiafelhasználási szempontból mennyire takarékos. A tanúsítvány 5 évig érvényes amennyiben a felmérést követően energiafelhasználást befolyásoló változtatás (gépészeti rendszer csere, hőszigetelés stb.) nem történik.
Az ár ingatan, elhelyezkedés, méret és típus (ipari, családi ház stb.) függvénye.
Energetikai tanúsítvány árak (bruttó) 25.000 Ft-tól -
Fizetés a helyszíni felméréskor történik, számla ellenében. Ettől eltérő eset mindig egyedi megállapodás része.
A helyszíni felmérés időtartalma kb. 20-40 percet vesz igénybe, egy átlagos ingatlan esetén, de természetesen egy összetettebb ingatlan (üzemcsarnok, intézmény) estén ez akár lehet pár óra is.
Az épület energetikája magában foglalja az energiahatékonyságot, a fűtési és hűtési rendszereket, az izolációt, az energiamegtakarítást és az ökológiai fenntarthatóságot. Az épületek energiahatékonysága kulcsfontosságú szerepet játszik a fenntartható fejlődésben és az energiamegtakarítási célok elérésében. Az energiatakarékos épületek csökkentik az energiaszámlákat és a káros környezeti hatásokat. A szigetelés, az energiatakarékos berendezések és megoldások, valamint a napenergia vagy más megújuló források használata mind hozzájárulnak az épületek energiahatékonyságához.
A fűtési és hűtési rendszerek szintén fontos szerepet játszanak az épület energetikájában. Az energiafogyasztás csökkentése érdekében korszerű és hatékony berendezések használata ajánlott. Ilyen berendezések például a hőszivattyúk, a kondenzációs kazánok vagy a geotermikus hűtés-fűtés rendszerek.
Az izoláció egy másik lényeges tényező az épület energetikájában.
Az épület megfelelő szigetelése segít csökkenteni a hőveszteséget és növelni az energiát.
Az épület energetikai szabályozás egy olyan rendszer, amely szabályokat és előírásokat határoz meg az épített környezettel kapcsolatban.
Az épületek energetikai szabályozása az energiatakarékosság és az energiahatékonyság előmozdítását célozza. A cél az, hogy az épületek kisebb energiát fogyasszanak, csökkentsék a káros kibocsátásokat és hosszú távon fenntarthatóbbak legyenek.